BLACK DIAMOND SOLOIST FINGER

BLACK DIAMOND SOLOIST FINGER

 

Rukavice Soloist pro technické alpské lezení s designem se dvěma prsty pro obratnost v extrémně chladném počasí, rukavice Black Diamond Soloist Finger kombinují vodotěsnou vložku BD.dry ™ s odnímatelnou vložkou izolovanou PrimaLoft® pro všestrannou ochranu za mokra zimní podmínky. Vodotěsný plášť lze použít samostatně v teplejších dnech, zatímco PrimaLoft Gold Insulation ve vložce rychle schne a izoluje i za mokra. Fleecová podšívka s vysokým loftem přidává další pohodlí a dlaň z kozí kůže vyztužená kevlarem® obstojí ve skalnatém terénu a v náročných podmínkách slaňování.

Rukavice je vyrobena z pevného strečového materiálu Pertex Shield, který je větru a voděodolný (vodní sloupec: 10 000 mm, prodyšnost: 7 000 g/m2/24 hodin), pod nímž se ukrývá membrána BD.dry (vodní sloupec: 10 000 mm, prodyšnost: 10 000 g/m2/24 hod). Uvnitř rukavice je vyndavatelná vnitřní rukavička zateplená 340 g izolačního materiálu PrimaLoft Gold Insulation Eco. 

Dlaň je z kozí kůže, přičemž je prošívaná velmi pevnými kevlarovými nitěmi.

Hmotnost: 261 g

Drtiče mrazu!

Konečně První test na Ledolezení v Tatrách kdy k nám bylo počasí nepřívětivé si aspoň vyšli tyto rukavice na polární trénink v orkánu 100km/h kolem chaty. Drtiče mrazu je naprosto přesný výraz pocitová teplota venku byla kolem -25°C a ruce se mi v nich úplně zapařily! Jsou to opravdu rukavice do hlubokého mrazu, ideálně pro jištění na ledopádech, kde toho pohybu moc není ;-)

Hodnocení ****** super

Tester: Honza Ros

Zpět