CYCLONE 1,0

Ultralehká bunda od firmy Direct Alpine. Špičkový materiál Gelanots vás ochrání před větrem i deštěm a zároveň zajistí vysokou prodyšnost. Propracovaný střih neomezuje při pohybu. Bunda se skvěle hodí na vysokohorskou turistiku, trail-running, cyklo výlety i skialpinismus. Díky své velmi nízké hmotnosti se tento kousek stane vaším nejčastějším společníkem.

  • větruodolná a nepromokavá
  • anatomicky tvarovaná kapuce
  • 1 laserem řezaná hrudní kapsa s oboustranným lepeným zipem
  • kompresně sbalitelná do hrudní kapsy
  • anatomický střih

PARAMETRY

nepromokavost: 20000mm

prodyšnost: 67000g/m2/24h - neskutečný waw!!!

hmotnost XXL: 190g

Hodnocení první test:

7°C, vítr cca 20km/h, pod bundu, dragon+merino triko - běžně mi stačí do teploty 4°C bez bundy, takže taková zkouška zapařením. Svižných 5km a je to poprvé co jsem necítil vlastní pot pod bundou, takže test prodyšnosti vyšel na jedničku. Vítr jsem přes bundu neměl šanci reálně pocítit. Předpokládám, že ve zkoušené kombinaci zvládne i teploty hluboko pod 0°C. Gumové lemy na rukávech a kapuci drží vše na správném místě.

-10°C stále ve steném složení úplně napohodu!

Test nepromokavosti - běh 10km v mírném dešti - naprosto bez průniku vlhkosti. Samozřejmě prodyšnost se tím deštěm drobátko zhoršila - ale to je logické že? 

Rozhodně se nejedná o supr odolný materiál, takže prodírání šípkem bych rozhodně nedoporučoval ;-)

Prostě ideální bunda na běh, a vlétě jako záložní nepromok na ferraty, nebo jednodenní rychlé výstupy.

Zkouška bundy pouze na krátké tričko: celkem foukalo, ale bylo těsně pod 10°C tak jsem prubnul pouze na merino triko a musím říct, že když se člověk krapet zapotí na rukách, tak "mikropodšívka" bundy není nic moc příjemného na dotek. Takže doporučuju určitě v kombinaci s trikem s dlouhým rukávem. 

Pozor na výběr velikosti jak je zvykem u Direct Alpine, velikosti jsou spíše pro vysoké štíhlé postavy - doporučuju vyzkoušet! Osobně beru vždy o něco větší tzn. XL = XXL

Kapuce by si zaslkoužila stahování - gumička u velikosti XXL je na stavena i na obří hlavu ;-)

Doporučuju pravidelně prát (samozřejmě na 30°C a pokudmožno se speciálním práškem na membránové látky)! Při častějším používání, a při extrémější tělesné aktivitě se samozřejmě fungování membrány směrem ven zhoršuje.

S bundou uběhnuto zatím přes 1000km

Hodnocení ****** super

Tester: Honza Ros

Zpět