EXPRESS PLUS GLOVE

Softshellové prstové rukavice od firmy Direct Alpine, které disponují anatomickým střihem, jsou velmi komofrtní a nabízejí možnost přetáhnutí velmi praktickým membránovým návlekem přes vršek rukavice, který vás ochrání proti vlhku a větru.

  • anatomický střih
  • neoprenové ukončení zápěstí
  • protiskymové zesílení dlaně a prstů
  • velmi komfortní
  • membránový návlek

Testováno : Zimní výšlap na Velký Lopeník 911m (sníh, cca -8°C), Grossglockner

Nasadím rukavice a opravdu chvilku trvá než se vnich vytvoří správné klima. Rukavice v průběhu chůze s hůlkama fungují skvěle, prodyšnost je tak akorát - zimu nepociťuju a zapocené taky nejsou. Na vrcholku svačina nechal jsem ruce krapet prochladnout a zkouším se nasoukat zpět do rukavic a zároveň natahuju mebránový návlek. Teplotní komfort se dostavuje mnohem rychleji, jak bez něj.

Na skalní lezení bohužel už nestačí. Na Glockneru jsem jim dal opravdu zabrat a degradoval je na rukavice pouze pro chodce s hůlkama popř. cepínovačka v mírných mrazech.

Závěr:

Pokud čekáš běžnou funkci zimních rukavic, hned se obrať na jiný druh rukavic! Rukavice jsou totiž určeny opravdu pro aktivní pohyb s hůlkamy nebo cepínem - rozhodně s nima nelzte po šutrech! Membránový potah je spíš takový bonus, který použiješ jen zřídka, ale v tu chvíli sakra hodně pomůže! Každopádně i stěmito rukavicemi doporučuju nosit v záloze vlněnou klasiku ;-)

Hodnocení **** průměr

Tester: Honza Ros

Zpět