Jetboil flash 1l

Obsah 1l. Víčko s otvorem Pro snadné nalévání a pití přímo z nádoby, připraveno pro Coffee Press a dírka pro aplikaci vodního filtru. Plynová kartuše - Jetpower Flash pojme 100g. Hořák s regulací - Bajonetově se spojí s varnou nádobou a zajistí maximální efektivitu a rychlost vaření. Skládací trojnožka zajistí lepší stabilitu. Izolační neoprénový obal s gelovým indikátorem teploty. Varná nádoba s výměnným úchytem na ruku. Odměrka a hrníčekPlastový kryt skvěle sloužící jako odměrka s ryskami a hrníček. Obsahuje piezo zapalovač.

Něvěřil jsem a tak jsem si ho pořídil a byl mile překvapen. Šokující rychlost ohřevu,  1l vody zvládne jetboil přivést do varu kolem 3 minut. Termoizolační obal dovolí vzít nádobu do ruky i s vřelou vodou. Maličká kartuše 100g má neuvěřitelnou výdrž - ohřeje cca 20litrů vody. Šikovný je indikátor varu. Regulace plynu je spíš on-of rozhodně ne plynulá - ale moc namírno to nejde. Obrovskou výhodou je velikost složeného jetboilu 104x180mm a hlavně jeho neuvěřitelná gramáž cca 500g i s kartuší. Trochu mě sklamal kryt hořáku proti větru, stačí vítr 15km/h a už musíte hledat nebo tvořit závětří. Piezo je nutno taky seřídit - rozhodně bych jen na něj nespoléhal, zapalovač je jistota ;-)

Pozor na vaření těstovin, je potřeba neustálého míchání, a taky si nastavit bajonet tak aby jste mohli nádobu od hořáku rychle oddělit. 1. se těstoviny rychle přivaří na dno a za 2. voda převře a zalije hořák - pak už přeju příjemné čištění ;-)

I když jsem byl přesvědčený, že jsem vše řádně vyčistil a hořák jaksi stále kolaboval, zkoušel jsem jetboil reklamovat. Nicméně reklamace proběhla pouze vyčištěním trysky a vše frčí, jako nový! Takže opravdu bacha, na hořák! Od té doby používám pouze na vodu, na jídla které se nemusí dlouho vařit. Stejně je to ideální pokrm a navíc je to lehké do báglu ;-)

Každopádně doporučuju se naučit komplet rozborku a sborku vařiče, aby tě nesklamal ve chvíli kdy ho nejvíc potřebuješ! Zvládne to každý průměrně zručný borec.

Patentní systém kosmického věku se spostou doplňků k dokoupení zřejmě jetboil dost prodražuje :-(

dovedu si představit do budoucna obdobný produkt i za poloviční cenu!

Testováno v létě v zimně (-15°C)  zatím max. 3700m.n.m

Hodnocení ***** super

Tester: Honza Ros

Zpět