Spacák PRIMA MAKALU 220/90

Český profi výrobce spacáků PRIMA

šířka 90 / 56 cm; hmotnost 1,9 kg délka 220 cm max. výška postavy 190 cm materiál vnější PERTEX materiál vnitřní PERTEX izolační materiál Climashield APEX použití třísezónní sbalené (průměr x délka) 25 x 43 / 33 cm tvar mumie

teplota maximální +13 °C

teplota komfortní -9 °C

teplota limitní -15 °C

teplota extrémní -32 °C 

Je to absolutní světová špička v izolaci. Nejpevnější, nejodolnější, nejlehčí, vysoce trvanlivý, pružný, rychleschnoucí. V porovnání s jakýmkoli konkurentem zachovává nejdéle "loft" a to i opakovaném používání, praní a sušení. Jeho extrémně robustní trojrozměrná 3D struktura - stejná jako u peří - je tvořena tepelně pojenými překříženými vlákny s dutinou trojúhelníkového průřezu. Průměr vláken je právě uprostřed mezi klasickými dutými vlákny a mikrovlákny. Izolačními vlastnostmi se nejvíce ze všech syntetických izolací přibližuje peří, se kterým je výkonem plně srovnatelný, ale navíc slučuje všechny výhody dosud vyvinutých vláken, dutých vláken a mikrovláken. Jeho životnost, nízká hmotnost a tepelná izolace jsou nedostižné a dokonce ještě vyšší než u předchůdce, lendární izolace Polarguard 3D/Delta. Nekonečné vlákno je obzvláště stabilní a používáním prakticky nezozrhnutelné. Na rozdíl od konkurenčních izolací se nesetřpává, vlákna se neoddělují, necuchají a netvoří chomáčky. Nevznikají ztenčení izolačního materiálu nebo místa bez výplně ani po létech používání.

Testováno - Triglav, Gerlach, zimní přechod Fatry

Ideální výběr spacáku do nepohody a tam kde předpokládáte, že je možnost zmoknout nebo spacák promočit kondenzátem z bivaku. Izoluje totiž i když je krapet mokrý. Nevýhoda umělích vláken je celková vyšší váha a objem spacáku. Při maximální psané teplotě 13°C se v něm uvaříte. Na Gerlachu jsem při 10°C větral co to šlo, ruky venku - rozeplý až po nohy.  Na Fatře při -12°C naprostý komfort uvnitř jsem nepocítil ani náznak toho, že kolem mě mrzne. Spacák skladuju v kufru o objemu 100l. Po dvou letech užívání je "loft" asi o třetinu menší než když byl nový, ale funkci zatím stále plní dle očekávání a parametrů výrobce. 

Pokud si pořídíte jakýkoli spacák, pamatujte, že ho ,musíte skladovat mimo kompresní vak - který je určen jen pro balení do báglu! Prodloužíte tím životnost a hlavně funkčnost spacáku minimálně trojnásobně!

Předchozí spacák pinguin do -25 extém, který jsem skladoval jen v kompresáku, je dnes po cca 6ti letech použitelný jedině jako "letňák" takže bacha na to!

Hodnocení ***** super

Tester: Honza Ros

Zpět